Edukacja i Szkolenia artykuł sponsorowany
13 listopad 2019

Wawerska szkoła podstawowa gospodarzem Dnia Bezpieczeństwa Hello ICE

W warszawskim Wawrze odbył się kolejny, zorganizowany w ramach programu Hello ICE, Dzień Bezpieczeństwa. Ulubieniec dzieci – tygrys Budi rozdawał odblaski i karty ICE, przeprowadzał uczniów przez jezdnię i brał udział w różnych zabawach edukacyjnych.
Od wczesnych godzin porannych Budi przeprowadzał uczniów zmierzających na lekcje przez niebezpieczne przejście dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 128 w Warszawie, przy ulicy Kadetów 15.

Z maskotką programu Hello ICE, tygrysem syberyjskim o imieniu Budi dzieci mogły czuć się bezpiecznie. Wyposażony w pomarańczową kamizelkę i duży znak „STOP” bohater był widoczny dla kierowców z daleka. Kierowcy zwalniali widząc 2-metrowego tygrysa na drodze, a dzieci chętnie chwytały przyjaznego ambasadora programu za łapę. Oprócz Budiego, o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko, opowiadał dzieciom również przedstawiciel straży pożarnej, któremu dzieci mogły też zadać nurtujące je pytania Cenne informacje uczestnicy mogli wykorzystać w trakcie późniejszego quizu o bezpieczeństwie.

Podczas Dnia Bezpieczeństwa nie zabrakło też pracowników z firmy Budimex, która jest pomysłodawcą i organizatorem programu Hello ICE. Opowiedzieli oni uczniom o zasadach bezpieczeństwa na placu budowy. Po części edukacyjnej przyszedł czas na wspólną zabawę z Budim, podczas której powrócił „Szpital dla pluszaków” - hit pierwszego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się we wrześniu w Puławach.

Warszawscy uczniowie otrzymali odblaski, które przyczepią do swoich plecaków lub kurtek. Te proste gadżety to świetny sposób na poprawienie widoczności na drodze. Pełnią one również funkcję karty informacyjnej, na której opiekunowie wpiszą swoje dane kontaktowe. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie w nadchodzącym okresie zimowym. Niestety, zmierzch przychodzi coraz szybciej i przez ponad dwa miesiące w roku niektórzy uczniowie przychodzą i wychodzą ze szkoły, kiedy jest ciemno. To zwiększa ryzyko tragicznego w skutkach wypadku, szczególnie jeśli infrastruktura otaczająca placówki oświatowe nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.  - Drogi w Polsce często wymagają modernizacji, mimo że, na wielu odcinkach prace postępują, to w pobliżu placówek edukacyjnych dalej brakuje odpowiednio przygotowanej infrastruktury. Konieczna jest zatem edukacja dzieci w temacie bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. – wyjaśnia Katarzyna Wójcik Ekspert ds. komunikacji firmy Budimex.

Jak pokazują policyjne statystyki, liczba wypadków drogowych z dziećmi jako pieszymi rokrocznie spada. To powód do radości i przykład, że programy edukacyjne jak Hello ICE spełniają swoją rolę. Większa świadomość zagrożeń i metod zapobiegania im to szansa na dalsze, konsekwentne obniżanie tragicznych statystyk. Choć całkowite wyeliminowanie wypadków na obecnym poziomie rozwoju technicznego jest niemożliwe, to możemy wpłynąć na skutki niefortunnych zdarzeń i ochronić naszych najbliższych poprzez odpowiednią edukację.


Hello ICE to program społeczno - edukacyjny skierowany do klas I-III szkół podstawowych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Program otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Edukacja najmłodszych nie może odbywać się jedynie w szkole, do poprawy bezpieczeństwa można się przyczynić zaznaczając niebezpieczne punkty na stronie programu Hello ICE na www.helloice.plBudimex jest spółką z ponad 50-letnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000pracowników. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, budownictwa ogólnego oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i FB Serwis. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
13008
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie