16 czerwiec 2020

Bili rękami, kopali po całym ciele i okradli – dwa tymczasowe areszty

Policjanci z Lesznowoli wspólnie z kryminalnymi z Piaseczna zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o dokonanie rozboju. Sprawcy dotkliwie pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Dodatkowo okazało się, że nie posiadają oni wiz umożliwiających im legalny pobyt na terenie naszego kraju.
Koronawirus
mazowieckie
12740
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W maju policjanci dostali zgłoszenie o rozboju do którego doszło w jednej z kwater w Starej Iwicznej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do wynajmowanego przez niego pokoju wtargnęło dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej obcokrajowców, którzy go zaatakowali. Napastnicy bili go rękami i kopali po całym ciele. Następnie, przeszukali jego pokój i ukradli mu kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się policjanci z Lesznowoli oraz kryminalni z Piaseczna. Przeprowadzili oni szereg ustaleń i sprawdzeń operacyjnych, które doprowadziły ich do dwóch obywateli Ukrainy, przebywających na terenie gminy Lesznowola. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania, ujawniono skradziony telefon. 28- latek i 41- latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Podczas sprawdzania ich dokumentów okazało się, że nie posiadają oni również wiz umożliwiających im legalny pobyt na terenie Polski.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dokonania rozboju. Policjanci złożyli wniosek do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd do wniosku się przychylił i zastosował wobec podejrzanych 3- miesięczny areszt.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. Rafał Markiewicz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12740
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie