16 lipiec 2021

Dzielnicowi poprowadzili zajęcia dla uczestników półkolonii

fot. KPP w Piasecznie
Policjanci z Piaseczna spotkali się z dziećmi, które wypoczywają na półkoloniach. Wizyta jest kolejnym edukacyjnym spotkaniem policjantów na terenie powiatu piaseczyńskiego w ramach programu"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”".
REKLAMA

W godzinach przedpołudniowych asp.sztab. Wojciech Tymiński oraz mł.asp. Tomasz Trawiński, spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Chylicach. A wszystko w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2021”.

Realizacja ogólnopolskiego programu „Bezpieczne wakacje” to przede wszystkim działania profilaktyczne, i przeprowadzane są one przez policjantów z młodzieżą szkolną tuż przed oraz w trakcie wakacji.

Dzieciaki miały okazję, by razem z dzielnicowymi w formie zabawy nauczyć się numeru alarmowego 112, jak również poćwiczyć właściwe zachowania w sytuacjach trudnych. Omówione zostały zasady postępowania przy kontaktach z osobami obcymi, a także podstawowe zachowania bezpiecznego rowerzysty.

Przypomniano dzieciakom o warunkach, miejscach i opiece jaka musi im towarzyszyć podczas pobytu nad wodą. Zajęcia spotkały się ze znakomitym przyjęciem.

Wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, a organizatorom letniego wypoczynku młodzieży w Chylicach dziękujemy za zaproszenie!

nadkom. Jarosław Sawicki

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie