Hejt i przemoc rówieśnicza - tematem zajęć dla uczniów

zdjęcie: Hejt i przemoc rówieśnicza - tematem zajęć dla uczniów / pixabay/3422711
Ewolucja nękania, agresja, hejt i inne zagrożenia w internecie były tematem spotkania zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach. Policjanci prowadzący spotkanie przestrzegali młodzież między innymi przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci. Młodzieży przypomniano, że popełnianie przestępstw w internecie jest tak samo karalne jak w realnym świecie.
REKLAMA

Cyberprzestępczość to temat, który policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. O tym, jakie zagrożenia można spotkać w internecie, funkcjonariusze mówią bardzo często spotykając się z uczniami szkół w całym powiecie. Podczas rozmów z młodzieżą tłumaczą, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych osobowych, mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich, po to żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość.

Mundurowi wyjaśnili w jaki sposób można popełnić przestępstwo w internecie oraz jak cyberprzestępca może wykorzystać zdobyte w sieci informacje, również do tego żeby szantażować kogoś w znanym tylko sobie celu.

Spotkanie miało również uzmysłowić uczniom, że przezorność i ograniczone zaufanie, to cechy które powinien mieć w sobie każdy młody internauta. Młodzież chętnie wzięła udział w dyskusji, a funkcjonariusze na koniec spotkania przypomnieli, że nadmierne korzystanie z telefonu, tabletu czy komputera może doprowadzić do uzależnienia.

 

asp. Magdalena Gąsowska/jp

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Piaseczno
21.5°C
wschód słońca: 04:22
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie

kiedy
2023-06-01 19:00
miejsce
Puzzel Club, Piaseczno, ul. Jana...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-15 20:00
miejsce
Puzzel Club, Piaseczno, ul. Jana...
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-19 19:00
miejsce
Puzzel Club, Piaseczno, ul. Jana...
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-17 16:00
miejsce
Puzzel Club, Piaseczno, ul. Jana...
wstęp biletowany