Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

fot. KPP w Piasecznie
Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty karne dla dwóch młodym mężczyzn z Konstancina- Jeziorny, którzy dwukrotnie okradli ten sam supermarket. I za każdym razem ich łupem padały właśnie te przedmioty. Policjanci z tutejszego komisariatu zatrzymali ich po pościgu. Odzyskano także skradzione ekspresy i hulajnogi.
Koronawirus
mazowieckie
13008
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z Konstancina- Jeziorny po pościgu, zatrzymali sprawców kradzieży. Jak już ustalono dwaj młodzi mężczyźni weszli do jednego z tutejszych supermarketów, po czym wykorzystując nieuwagę sprzedawców wybiegli z hulajnogą i ekspresem do kawy.

O zdarzeniu powiadomiono natychmiast tutejszych policjantów. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Policjanci znajdowali się w pobliżu i udali się we wskazanym kierunku. Widok jadącego radiowozu tylko przyspieszył ucieczkę. Jednak nie dali rady, 20 i 23 latek mimo porzucenia „fantów” zostali zatrzymani.

Podczas wyjaśniania tej sprawy policjanci ustalili, że również ta sama dwójka odpowiada za kradzież takiego samego asortymentu, i z tego samego supermarketu tylko dzień wcześniej. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, także i te które zostały już sprzedane. Teraz obaj odpowiedzą za kradzież, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają, że kupowanie rzeczy pochodzących z czynów zabronionych jest również przestępstwem. Za takie „okazje” można usłyszeć zarzuty wynikające z artykułu 291 kodeksu karnego.

nadkom. Jarosław Sawicki

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
13008
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie