28 czerwiec 2020

Wypadek awionetk w Warszawiei; maszyna po starcie zaczęła schodzić w dół i ścięła kilka drzew

fot. PAP
W wypadku awionetki na warszawskim Bemowie poszkodowane zostały cztery osoby. Jak przekazał mł. kpt. Michał Skrzypa z warszawskiej straży pożarnej, awionetka zaraz po starcie zaczęła schodzić w dół i musiała awaryjnie lądować, przy czym ścięła kilka drzew.
Koronawirus
mazowieckie
12740
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak przekazała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" Anna Smereka, informację o zdarzeniu otrzymano w niedzielę o godzinie 12.30. "Na lotnisku na Bemowie doszło do wypadku awionetki" - podała.

Wskazała, że w wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane. "Nie ma ofiar śmiertelnych" - powiedziała.

Dodała, że na miejscu działały trzy zespoły ratownictwa medycznego. Przyleciał tam też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei jak poinformował PAP mł. kpt. Michał Skrzypa z warszawskiej straży pożarnej, samolot ma uszkodzony kadłub i skrzydła. "Awionetka ścięła kilka drzew. Nie było żadnego pożaru. Maszyna w momencie jej znalezienia znajdowała się na podwoziu, w swojej standardowej pozycji" – powiedział.

Dodał, że z relacji świadków i pilota wynika, że awionetka zaraz po starcie zaczęła schodzić w dół i musiała awaryjnie lądować.

Przyczyny wypadku ustalać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj

akuz/ bf/ aj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
12740
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie