17 lipiec 2021

Warszawa: ratusz upominkami zachęca do szczepień

Zaszczep się! Bądź zdrowy! Miej szansę na prezent fajowy – poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. W miejskich punktach szczepień czekać będzie prawie 1500 upominków.
REKLAMA

"W punktach szczepień powszechnych i w wakacyjnych punktach szczepień (zoo, Park Wodny Moczydło, Bulwary Wiślane, skwer Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu) czekać będzie prawie 1500 upominków" – przekazała Kaznowska. Dla tych, którzy postanowią się zaszczepić czekają m.in. bilety komunikacji miejskiej, do teatrów, wejściówki do muzeów, Centrum Nauki Kopernik, PKiN, Parku Kultury w Powsinie, gadżety MPWiK, przejazdy w symulatorze metra, podróż statkiem po Wiśle, a także koszulki z autografami artystów i sportowców.

"Szczepionkę możecie przyjąć bez zbędnych formalności. Już teraz zachęcam do skorzystania z tej okazji. Upominki dostępne będą do wyczerpania zapasów" – zaznaczyła wiceprezydent miasta.

Aby otrzymać w miejskich punktach szczepionkę, nie trzeba się wcześniej rejestrować ani zapisywać. Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane dwudawkową szczepionką firmy Pfizer i jednodawkową firmy Johnson & Johnson.

W punktach obecny jest lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe będą szczepienia preparatem Pfizera dzieci w wieku od 12 lat.

Chętni mają do dyspozycji cztery miejskie punkty szczepień w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze. Od ubiegłego poniedziałku, 12 lipca, nie działa punkt szczepień na stadionie Legii. Został przeniesiony do przychodni przy ulicy Chmielnej 14. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie