11 czerwiec 2021

Przejechał się hulajnogą za...500 złotych

fot. KPP w Piasecznie
Policjanci z wydziału ruchu drogowego ukarali 29- letniego użytkownika hulajnogi 500 złotowym mandatem. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu, i szybko dowiedział się, że od 20 maja zmieniły się przepisy i nie jest już traktowany jako pieszy, ale tak samo jak rowerzysta.
REKLAMA

Policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas patrolu zwrócili uwagę na pewnego użytkownika hulajnogi. Policyjna czujność nie zawiodła. Badanie wykazało, że 29- latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna bardzo się zdziwił, gdy został poinformowany o nałożonym na niego 500 złotowym mandacie. Próbował tłumaczyć, że użytkownik hulajnogi przez prawotraktowany jest jako pieszy. Jednak zapomniał, że od 20 maja tego roku przepisy zmieniły się, i każdy prowadzący urządzenie transportu osobistego będzie traktowany jak rowerzysta.

Oznacza to, że korzystając z e-hulajnogi lub innego urzadzenia (UTO) w stanie po spożyciu alkoholu popełnia się wykroczenie z artykułu 87 Kodeksu wykroczeń. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

Prawo do zbadania trzeźwości ma zarówno policja, jak i straż miejska. A w przypadku wyniku pozytywnego hulajnoga może zostać odholowana. Kosztami zostanie obciążony wówczasjej użytkownik, także za czas jej przechowywania.

nadkom. Jarosław Sawicki

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie