17 czerwiec 2021

Trzaskowski na wspólnej konferencji z prezydentami miast: powołujemy stowarzyszenie samorządowe

fot. PAP
Powołujemy stowarzyszenie samorządowe - zapowiedział w czwartek prezydent Warszawy, lider Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski na wspólnej konferencji z prezydentami Poznania, Opola, Białegostoku i prezydenta-elekta Rzeszowa.
REKLAMA

"Naszym celem jest zwyciężenie w wyborach parlamentarnych, pokonanie PiS-u" - mówił w Warszawie Trzaskowski podczas wspólnej konferencji prezydentów miast. "Ten pierwszy krok został wykonany w Rzeszowie i do tego potrzebna jest jedność" - podkreślał.

Jak wskazał prezydent Warszawy, wybory prezydenckie w Rzeszowie, które wygrał wspólny kandydat partii opozycyjnych Konrad Fijołek, pokazały, że trzeba szukać nowych środowisk i konsolidować samorządy, a także szukać nowej energii i nowych ludzi. "Jeżeli będzie po stronie opozycyjnej, jeżeli będą partie polityczne, samorządowcy, nowi ludzi, wtedy jestem absolutnie przekonany, że - dokładnie tak jak w Rzeszowie - wygramy kolejne wybory" - powiedział.

"Oprócz fundacji Ruchu Wspólna Polska powołujemy również stowarzyszenie samorządowe" - ogłosił Trzaskowski. "Będę proponował, żeby ludzie, którzy są ze mną objęli bardzo ważne stanowiska w tym stowarzyszeniu: (prezydent Poznania) Jacek Jaśkowiak, żeby był sekretarzem generalnym, (prezydent Opola) Arkadiusz Wiśniewski, żeby pełnił funkcję skarbnika, (prezydent Białegostoku) Tadeusz Truskolaski będzie naszym pełnomocnikiem, jeżeli chodzi o wspomaganie tworzenia niezależnego związku zawodowego osób samozatrudnionych" - przekazał.

Polityk poinformował, że za dwa tygodnie w Poznaniu odbędzie się spotkanie samorządowców. (PAP)

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Piotr Śmiłowicz

gb/ pś/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piasecznie